• Grupowe mini ogródki

• 18.05.2022
        • Nasz ogród przedszkolny jest miejscem zabawy, relaksu i odpoczynku oraz nauki.
          Wiedząc o tym, jak ważne jest dbanie o przyrodę i najbliższe otoczenie, dzieci z grup: Poszukiwacze, Misie, Zajączki,  Przyrodnicy, Sówki i Odkrywcy wcieliły się w role małych ogrodników i założyły własne grupowe mini ogródki. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem sadziły różnorodne kwiaty oraz zioła. Dzięki temu miały okazję bliżej poznać wybrane gatunki roślin, dowiedziały się, co jest potrzebne do ich prawidłowego rozwoju oraz poznały zasady ich pielęgnacji. Codziennie dbając o swoje „uprawy”, dzieci z dumą i wielką radością obserwują jak zmieniają się one z dnia na dzień. Obserwacje dają dzieciom wiedzę i zrozumienie procesów zachodzących w przyrodzie, kształtują postawy jej poszanowania oraz czerpania radości z obcowania z nią. Różnorodność kolorów, kształtów i zapachów roślin wpływa na pobudzanie zmysłów wzroku, węchu i dotyku u dzieci.

• Otwarcie Białej Sali Doświadczania Świata (Snoezelen)

• 17.05.2022
        • 11 maja odbyła się uroczystość otwarcia Białej Sali Doświadczania Świata do terapii metodą Snoezelen w której uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Anna Wiaderny, Naczelnik Iwona Gwóźdź, p. Daria Mikiciuk oraz dzieci z grupy Jeżyków i Sówek. Wszystko pod czujnym okiem naszej pani dyrektor.

Sala jest wyjątkowym miejscem przeznaczonym do wielozmysłowej terapii dziecka. Biel wszystkich sprzętów zastosowana jest w niej celowo, aby osiągnąć niepowtarzalne efekty kolorystyczne za pomocą samego światła. Zaproszeni goście mogli uczestniczyć dzisiaj w pierwszych zajęciach przeprowadzonych w sali przez terapeutę integracji sensorycznej. Pluszowy bałwanek powitał dzieci i zaprosił je do wspólnych zabaw w lodowej krainie, pełnej światła, koloru, śnieżnych refleksów, błyszczących sopelków i wyciszającej muzyki.

To już kolejna sala w naszym przedszkolu, służąca do prowadzenia zajęć indywidualnych i grupowych dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. W zależności od rodzaju wykorzystywanych bodźców, kolorów, muzyki cel tych zajęć może być wyciszający albo aktywizujący. Podczas stymulacji głównych zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu i węchu do układu nerwowego dziecka dostarczane są bodźce, które niezwykle korzystnie wpływają na jego rozwój sensoryczny i emocjonalny.