• "Dzień Pomarańczowy"

• 17.11.2022
        • 16 listopada obchodziliśmy "Dzień pomarańczowy". Od rana w przedszkolu królował kolor pomarańczowy a w powietrzu unosił się cudowny zapach cytrusów. Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach kulinarnych, podczas których, (z niewielką pomocą nauczyciela ) wykonały pyszny i zdrowy sok pomarańczowy. Nie zabrakło również licznych konkurencji zręcznościowych, zagadek słownych, kodowania. Przedszkolaki przeliczały, segregowały warzywa i owoce, bawiły się przy "pomarańczowych" piosenkach. Ponadto każda grupa wykonała piękne "pomarańczowe" prace. Podczas róznorodnych aktywności utrwaliliśmy wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw i owoców, a także sposobów ich przetwarzania. Dzień upłynął wszystkim bardzo przyjemnie i dostarczył przedszkolakom dużą dawkę witamin i radości.

• Narodowe Święto Niepodległości - Szkoła do hymnu 2022

• 11.11.2022
        • Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tej akcji, dnia 10 listopada 2022r., punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11, dzieci wraz z pracownikami przedszkola uroczyście zaśpiewały Hymn Polski. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości, rozwijanie ich świadomości narodowej oraz kształtowanie postawy patriotycznej.

• PREFERENCYJNY ZAKUP PALIWA STAŁEGO

• 08.11.2022
        • Rodziny korzystające z węgla jako głównego źródła ciepła, będą mieć możliwość zakupu tańszego opału w gwarantowanej cenie do 2000 zł za tonę. Kwota ta nie będzie obejmować kosztów transportu węgla z miejsca składowania w gminie do domu nabywcy opału.

Do dokonania zakupu opału po preferencyjnej cenie będą uprawnione osoby w gospodarstwach domowych, które spełniają warunki uzyskania dodatku węglowego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnej cenie nie będzie dotyczyć osób, które już nabyły węgiel w cenie niższej niż 2 tys. zł brutto za tonę na sezon grzewczy 2022/2023 – mieszkańcy będą zobowiązani do złożenia stosownej deklaracji pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Osoby, które chcą zakupić węgiel po preferencyjnej cenie, powinny niezwłocznie złożyć wniosek o jego zakup.

Wnioski można:

– złożyć osobiście w Urzędzie Miasta w punkcie podawczym (parter)

– przesłać na adres:Urząd Miasta Lędzinyul. Lędzińska 5543-143 Lędziny

– przesłać na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (ePUAP, adres: /3705jrrrd5/SEKAP4)

UWAGA: WNIOSKU NIE MOŻNA ZŁOŻYĆ TELEFONICZNIE

DRUK WNIOSKU MOŻNA POBRAĆ W PUNKCIE OBSŁUGI MIESZKAŃCA URZĘDU MIASTA W LĘDZINACHORAZ W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH