• "Pod życzliwym parasolem" - konkurs recytatorski

• 27.10.2022
        • W dniu 27.10.2022r.  w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Lędzinach, odbył się konkurs dla dzieci 5, 6 letnich nawiązujący do szacunku wobec osób innych kultur. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie wierszami nawiązującymi do tolerancji, życzliwości, przyjaźni, które powinny mieć miejsce w naszym codziennym życiu.

I MIEJSCE - Jan Spałek
          II MIEJSCE - Karolina Kaczmarzyk
          III MIEJSCE - Matylda Białoń

Wyróżnienia:
          Marcelina Pałka
          Jan Kubista
          Maja Tyra

Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów!

• DYSTRYBUCJA JODKU POTASU

• 13.10.2022
        • Miasto Lędziny przygotowało plan dystrybucji tabletek z jodkiem potasu na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Dystrybucja tabletek z jodkiem potasu w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego będzie odbywać się w specjalnych punktach zlokalizowanych w obiektach użyteczności publicznej.

Obecnie na terenie naszego kraju nie występuje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne dlatego też działania podejmowane przez nasze miasto mają charakter prewencyjny.

Należy pamiętać, że przyjmowanie tabletek jodku potasu na własną rękę w sytuacji gdy nie występuje zagrożenie radiacyjne, w żaden sposób nie chroni przed ewentualnymi skutkami katastrofy nuklearnej w przyszłości. Przyjmowanie jodku potasu w sytuacji gdy nie występuje taka konieczność jest odradzane przez lekarzy i specjalistów, a także może prowadzić do powikłań w przyszłości. W razie wątpliwości co do stanu swego zdrowia, przed przyjęciem jodku potasu należy zasięgnąć opinii lekarza.

Punkty w których w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego będzie odbywać się dystrybucja jodku potasu:

Przychodnia Rejonowa Nr 1

ul. Fredry 17,

43 - 143 Lędziny

tel.: (32) 216 60 59       e-mail: mzozledziny1@interia.pl

Przychodnia Rejonowa Nr 2

ul. Asnyka 2,

43-140 Lędziny

tel.: (32) 216 62 87

Przychodnia Specjalistyczna

43-143 Lędziny, ul. Pokoju 17

tel.: (32) 326 62 53,

e-mail: mzozledziny3@interia.pl

Przychodnia Rejonowa nr 2 - filia Goławiec

43-144 Lędziny, ul. Goławiecka 40

tel.: (32) 216 70 31

W przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, Miasto Lędziny będzie informować o konieczności udania się do punktów dystrybucyjnych za pomocą miejskich mediów.

• "Magiczna Moc Bajek" - nasze działania

• 06.10.2022
        • W grupie III "Żabki" powstał kącik czytelniczy oraz grupowa "Żabinka", która uczestniczy z w czytaniu opowiadań, bajek. Dzieci bardzo chętnie biorą udział z nową koleżanką w sesjach czytelniczych.

• Jeżyki i Pszczółki na wycieczce

• 06.10.2022
        • Dzieci z grupy I "Pszczółki" wraz z "Jeżykami" były na wycieczce w Zagrodzie Edukacyjnej "Niezłe Ziółka" w Mikołowie, gdzie miały okazję polisensorycznie poznać świat ziół oraz wybranych zwierząt hodowlanych. Dzieci własnoręcznie zasadziły roślinki, które zabrały ze sobą do domu. Pomimo kapryśnej pogody wycieczka wszystkim bardzo się podobała.