• Spektakl "Król Maciuś"

• 24.03.2022
        • 24 marca nasze przedszkolaki udały się do Sali Widowiskowo - Kinowej "Piast" na zabawny spektakl teatralny pt. "Król Maciuś" w wykonaniu grupy „O! Teatr”. Podczas przedstawienia dzieci przekonały się, że dorosłość nie jest taka beztroska, jak mogłoby się wydawać, a za podejmowane decyzje trzeba ponosić konsekwencje. Poprzez wspaniałą zabawę aktorzy uczą rzeczy ważnych, przede wszystkim niosą przekaz, że dobro zawsze zwycięża. Było mnóstwo humoru i dobrej zabawy. Dzieci brały aktywny udział w spektaklu m.in. w budowie muru, bitwie na papierowe kulki, sadzeniu cukierków czy musztrze wojskowej. Perypetie bohaterów wywołały pozytywne emocje i uśmiech na twarzy każdego widza.

• Re@lnie odpowiedzialni

• 22.03.2022
        • Nasze przedszkole przystąpiło do profilaktycznego programu edukacyjnego "Re@lnie Odpowiedzialni", którego celem jest szerzenie wiedzy nt. zagrożeń płynących z nadmiernego korzystania z ekranów, uświadamianie dorosłych jakie treści są niewłaściwe dla dzieci, a jakie odpowiednie oraz wyposażenie ich w wiedzę jak postępować w sytuacjach problemowych oraz jak uniknąć e-uzależnień.
          Po więcej informacji zapraszamy do zakładki Bezpieczne dzieci - Re@lnie odpowiedzialni dorośli.

• Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Kolorowej Skarpetki

• 22.03.2022
        • W poniedziałek, 21 marca, wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny i solidaryzowały się z dziećmi z Zespołem Downa, zakładając dwie różne skarpetki. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach z Ukrainy, dla których zorganizowana została zbiorka nowych skarpetek. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie niosąc Marzannę, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre. Całej uroczystości przyglądał się reporter Radia Katowice, p. Michał Przypadło, który w tym dniu był naszym gościem.