• Język angielski

•

W naszym przedszkolu od września 2018r. na zajęcia języka angielskiego, prowadzone przez nauczycielkę Barbarę Wolińską, uczęszczają dzieci w wieku 3-6 lat.  Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Dzieci poznają, rozwijają i utrwalają słownictwo oraz podstawy komunikacji w języku obcym w zabawach, piosenkach oraz historyjkach obrazkowych.

W tym roku 3- 4- latkom  towarzyszy w ich zabawach maskotka -  piesek Patch. Maluszki  zapoznają się m.in. z  częściami ciała, ubraniami, zabawkami, rodziną, zwierzętami domowymi, żywnością.

5 – latki bawią się z maskotką – papugą Jackiem, poznają również słownictwo dotyczące m.in. części ciała, cyfr, kolorów, przyborów szkolnych, pogody, żywności, zawodów, zabawek.

6 – latki na swoich zajęciach spotykają się  z maskotką – dinozaurem Dexem, utrwalają  znane im już słowa i piosenki oraz poznają nowe np. dzikie zwierzęta, sporty, codzienne czynności.

Zachęcam do odwiedzania stron internetowych, gdzie można znaleźć wesołe gry i zabawy językowe, piosenki, a także materiały do wydrukowania:

• www.yummy.pl – serwis edukacyjno – językowy dla dzieci i młodzieży to: darmowe gry online, gry edukacyjne, gry językowe, interaktywny kurs języków obcych dla dzieci, audiobooki, kartki oraz galeria prac dzieci.
        • www.zosiaikevin.pl – interaktywny kurs angielskiego online dla dzieci od 3 do 6 lat oraz dla początkujących.
        • www.supersimplesongs.com – piosenki, które zawierają codzienne zwroty szybko wpadające dzieciom w ucho.
        • www.dreamenglish.com – znakomite piosenki, które również będą wykorzystywane przeze mnie podczas zajęć.