• Kółko czytania globalnego

• obrazek, dzieci leżą na podłodze i trzymają książki

Czytanie globalne to świetna zabawa, której efekty mogą przerosnąć najśmielsze oczekiwania.  Jest etapem w procesie nauki "szkolnego" czytania. Pozwala dzieciom wkroczyć w czytanie łatwo, z radością, z ochotą i o wiele wcześniej, niż to zakłada program szkolny. Im wcześniej dziecko czyta, tym wcześniej poczyna zdobywać ogólną wiedzę.
        Staje się inteligentniejsze, poszerza zasób wiadomości. Bawiąc się w czytanie globalne uczymy dzieci koncentracji, skupienia. Doskonalimy jego pamięć i umiejętność analizy wzrokowej. Pozwalamy przeżywać radość z przyswajania nowych umiejętności.

Zajęcia będą odbywały się w grupach: II "Jeżyki" i  VII "Przyrodnicy" i będą opierały się na realizacji autorskiej innowacji pedagogicznej w oparciu o Metodę Globalnego Czytania Glenna Domana „Od malucha do starszaka globalnie zaczytani”.

Prowadzące: Anna Parzyszek, Anna Misiak