• Jubileusz 50-lecia przedszkola

•

W roku 2008 nasze przedszkole obchodziło jubileusz 50 - lecia swojej działalności. Obchody jubileuszu przebiegały pod hasłem „W krainie baśni” i rozpoczęły się 12 czerwca występem przedszkolaków dla rodziców, w kinie „Piast”.

Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały układy taneczne do muzyki klasycznej, przeobrażając się w postacie ze znanych i lubianych bajek.

13 czerwca w kinie „Piast” świętowaliśmy wraz z władzami miasta , przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Katowicach, instytucji i stowarzyszeń oraz byłymi i obecnymi pracownikami przedszkola.

Pani dyrektor Ilona Cuber-Cebula podziękowała personelowi przedszkola za efektywną pracę nad kształceniem i wychowywaniem dzieci, współpracę oraz starania o rozwój placówki.

Dyplomy uznania zostały wręczone przez Burmistrza Miasta Wiesława Stambrowskiego emerytowanym nauczycielkom Paniom : Annie Guznar, Adeli Magdziak i Wiesławie Stochowicz. Życzenia, kwiaty i okolicznościowe listy od zaproszonych gości złożono na ręce Pani Dyrektor. Następnie wszyscy zebrani  obejrzeli przedstawienie z cyklu „Spotkania z muzyką klasyczną.”

W sobotę 14.06.2008r. w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn, który rozpoczął się symbolicznym  wypuszczeniem 50 gołębii pocztowych. Dzieci wraz z rodzicami świętowały do późnych godzin  popołudniowych, racząc się łakociami, uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach, zabawach i tańcach z wodzirejem, związanych z hasłem przewodnim obchodów 50 – lecia: „W krainie baśni”.