• Rozkład dnia

      • 1.  Pobyt w sali dyżurnej: witamy się, rozmawiamy z panią, opowiadamy o swoich przeżyciach, bawimy się z dziećmi z innych grup lub odpoczywamy, jeżeli mama obudziła nas za wcześnie, rysujemy, bawimy się swoimi ulubionymi zabawkami, oglądamy książeczki i gramy w różne gry.
        2.  Witamy się z naszą panią i przechodzimy do swojej sali. Rozwijamy swoje talenty, predyspozycje, pogłębiamy swoje zainteresowania, ustalamy plan dnia (staramy się nie spóźniać - szkoda tracić ciekawe zajęcia), bawimy się w kole, śpiewamy piosenki i radośnie rozpoczynamy dzień, ćwiczymy razem z naszą panią lub bawimy się w wybraną zabawę ruchową.
        3. Przygotowujemy się do śniadania – sprzątamy zabawki, odwiedzamy łazienkę i na zmiany pełnimy dyżury.


        Podstawa programowa: 8.00 – 13.00

        4.Schodzimy do jadalni na pierwsze śniadanie – zachowujemy się grzecznie, kulturalnie spożywamy pyszne śniadanko i nie przeszkadzamy dzieciom z innych grup. Po śniadaniu myjemy ręce.
        5. Uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych. Nigdy się nie nudzimy, a z każdym dniem jesteśmy coraz mądrzejsi i lepiej poznajemy siebie, swoich kolegów i otaczający świat.
        6.  Przygotowujemy się do drugiego posiłku – odwiedzamy łazienkę.
        7. Schodzimy do jadalni na drugi posiłek – wiemy, że zjadanie owoców i warzyw jest bardzo ważne dla naszego zdrowia.
        8.  Bawimy się w salach tematycznych bądź uczestniczymy w zajęciach edukacyjnych, wychodzimy na powietrze, mamy kalosze i pelerynki, więc nawet, kiedy trochę pada hartujemy się na świeżym powietrzu, bawimy się na placu zabaw albo idziemy na spacer, często towarzyszy nam piłka, skakanki i inne przybory.
        9. Teraz każdy bawi się w to, co lubi najbardziej- staramy się bawić zgodnie i samodzielnie rozwiązywać nasze konflikty, jeśli chcemy kończymy prace plastyczne.
        10. Przygotowujemy się do obiadu – odkładamy zabawki na miejsce i odwiedzamy łazienkę (dyżury nadal pełnimy sumiennie).


        11. Schodzimy na jadalnię i jemy obiad  – nie grymasimy, zachowujemy się kulturalnie i staramy się być wzorem dla młodszych przedszkolaków, każdą potrawę przynajmniej próbujemy, jeżeli bardzo nam smakuje – prosimy o dokładkę.
        12.Odpoczywamy po obiedzie, słuchamy nastrojowej muzyki albo baśni czytanych przez naszą panią, bawimy się spokojnie, nie przeszkadzając sobie nawzajem, oglądamy książeczki, gramy w gry planszowe albo oddajemy się twórczości plastycznej. Uczestniczymy w zajęciach z Panią w małych grupkach lub indywidualnie. Lubimy takie kameralne zajęcia, czujemy się wtedy wyróżnieni i czujemy, że pani interesuje się naszymi małymi problemami.
        13.Bawimy się w sali lub w ogrodzie przedszkolnym, uczestniczymy w zajęciach dodatkowych, które pomagają nam rozwijać nasze zainteresowania i zdolności. 

        14. Porządkujemy nasze sale i udajemy się do sali dyżurnej
        15. Możemy już iść do domu – choć chętnie jeszcze się bawimy, budujemy, manipulujemy klockami, układamy puzzle, gramy w gry planszowe, oglądamy bajki, lepimy z plasteliny, rysujemy.