• WAŻNE INFORMACJE:

GRUPA FUNKCJONUJE W GODZINACH: 8.00- 15.00

PODSTAWA PROGRAMOWA: 8.00- 13.00

RAMOWY ROZKŁAD DNIA:

-schodzenie się dzieci; zabawy dowolne wg pomysłów
          i zainteresowań dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela, zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, badawcze.

- zabawy i ćwiczenia poranne; zabawy ruchowe organizujące
          i dyscyplinujące dzieci; zabawy ze śpiewem, kołowe. Poranki literackie i muzyczne.   Czynności samoobsługowe przed I śniadaniem - wyrabianie nawyków kulturowych i higienicznych.

8.30-9.00

- I śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i   kulturalnego spożywania posiłku.

9.00-9.15

- realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą.   Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne organizowane przez   nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach   rozwoju.

9.30-10.30

- zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, czynności     higieniczne i samoobsługowe w  łazience, przygotowanie do II   śniadania

10.30-11.00

- II śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania posiłku.

11.00-11.15

- czynności higieniczne  i samoobsługowe w łazience

11.15-12.15

- wyjście do ogrodu przedszkolnego - zabawy na placu zabaw (wykorzystanie sprzętu terenowego), spacery po okolicy, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, zajęcie ruchowe w sali (w razie niekorzystnej aury).

12.15-12.30

- czynności  higieniczne i  samoobsługowe w łazience – przygotowanie do obiadu,

12.30-13.00

- obiad - kulturalne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami, wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych.

13.00-14.00

- poobiedni odpoczynek - leżakowanie przy muzyce relaksacyjnej, słuchanie bajek, słuchowisk, elementy bajkoterapii,

14.00-15.00

- zabawy stolikowe, zabawy w kącikach tematycznych, praca z dzieckiem zdolnym lub z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych (pomoc psychologiczno-pedagogiczna), prace porządkowe w sali, rozchodzenie się dzieci.