• Apiterapia Lędziny - warsztaty

• 28.06.2022
        • W środę, 22 czerwca, w przedszkolu odbyły się warsztaty z apiterapii. Nasze przedszkolaki miały możliwość poznania ciekawostek związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Pani Kasia przybyła do nas w towarzystwie swoich przyjaciół - pszczół, które przywiózła w specjalnym, szklanym ulu. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się skąd bierze się miód, jak wygląda ul w środku i jak odróżnić pszczołę od osy. Przedszkolaki miały także przyjemność zobaczyć i przymierzyć mini strój pszczelarza - specjalny dla dzieci oraz obejrzeć przybory, których pszczelarz używa w swojej codziennej pracy np. dymkę zwaną podkurzaczem. Podczas wizyty odbyły się również zajęcia praktyczne - dzieci własnoręcznie skręcały świeczki z pszczelego wosku.

• Festyn rodzinny

• 28.06.2022
        • 22 czerwca 2022 r. na terenie Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach odbył się Festyn Rodzinny pod patronatem Urzędu Miasta Lędziny. Na wstępie dzieci zaprezentowały swoje talenty, a następnie mogły korzystać z przygotowanych atrakcji, które zostały zorganizowane przez Radę Rodziców oraz pracowników przedszkola. Dzieci mogły skorzystać z zamków dmuchanych, toru przeszkód, malowania twarzy, plecionych warkoczyków, fotobudki, baniek mydlanych oraz innych zabaw. Na zebranych gości czekała „Kawiarenka” zachęcająca bogata ofertą, grill oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Uczestników festynu zabawiał magik, który zaskakiwał swoimi sztuczkami oraz trener piłki nożnej. Zebrani mieli także okazję zobaczyć występy szkoły baletowej oraz spotkać się z policjantem. W tym dniu na twarzach dzieci nieustanne gościł uśmiech. Była to doskonała okazja na integrację całej społeczności. DZIĘKUJEMY wszystkim rodzicom/opiekunom dzieci za zaangażowanie oraz sponsorom za ufundowanie atrakcyjnych nagród.
          Fotorelacja na naszym fanpage'u :)

• 08.06.2022
        • Dzień Dziecka to święto, na które czekają wszystkie dzieci. To dzień pełen niespodzianek, radości, zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu od rana czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, m.in. karuzela, kolejka elektryczna, dmuchaniec, małpi gaj z piłeczkami, zabawy z balonami wodnymi, malowanie na folii, modelowane baloniki, szaszłyki owocowe oraz pyszne lody. Było bardzo wesoło i kolorowo!
          Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację.