• MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech - II edycja

• Podsumowanie naszych działań w ramach kampanii

W ramach kampanii przeprowadzona została akcja edukacyjno – informacyjna dla rodziców, i opiekunów (zostały rozdane ulotki informacyjne na temat przeprowadzanej kampanii).
        W holu przedszkola został umieszczony plakat edukacyjno - informacyjny o kampanii oraz tablica informacyjna, na której codziennie zmieniano piktogramy, po uprzednim sprawdzeniu stanu jakości powietrza.
        We wszystkich grupach wiekowych (3,4,5,6 latki) przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjno – informacyjne z wykorzystaniem materiałów, które otrzymaliśmy od organizatora kampanii.

Dzieci podniosły swoją świadomość ekologiczną w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Dzięki przeprowadzonym zajęciom dowiedziały się czym jest smog, jaki ma wpływ na powietrze i zdrowie człowieka, w jaki sposób go zwalczać, jak dbać o środowisko i czyste powietrze. Dzieci  bardzo chętnie i aktywnie brały udział we wszystkich aktywnościach proponowanych przez nauczycieli.

Fotorelacja z realizacji zajęć w grupach

"Książę i Smog" - bajka edukacyjna dla dzieci  - link do bajki

Akcja edukacyjno – informacyjna dla rodziców

Filmy edukacyjne dla rodziców

1. Dlaczego spalanie opałów niskiej jakości jest niebezpieczne dla naszego zdrowia?
        link do filmu

2. W jaki sposób mogę walczyć ze smogiem?
        link do filmu

3. Jak zachować się w sytuacji wystąpienia alarmu smogowego?
        link do filmu

4. Stan powietrza. Jak sprawdzić czy zagraża mi smog?