• GODZINY PRACY PEDAGOGA SPECJALNEGO

Jeśli nie wie-wytłumacz.

Jeśli nie może- pomóż”

Janusz Korczak

Pedagog specjalny realizuje przede wszystkim zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom  rodzicom i nauczycielom. Zajęcia prowadzone przez pedagoga specjalnego mają na celu wspomaganie rozwoju dziecka adekwatnie do jego potrzeb, możliwości oraz poziomu funkcjonowania. Zajęcia prowadzone są indywidualnie z dzieckiem lub w małych grupach - różnią się w zależności od rodzaju zaburzeń i potrzeb dziecka. Zawsze związane są ze stymulacją ogólnorozwojową, stymulacją rozwoju poznawczego, mowy, myślenia, percepcji wzrokowej, słuchowej, koordynacji wzrokowo- słuchowo- ruchowej, rozwijaniem sprawności manualnej, grafomotoryki. Podczas zajęć dzieci uczą się nowych rzeczy i doskonalą umiejętności, które już zdobyły, umacniają wiarę we własne możliwości i są zachęcane do większej samodzielności.