• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK 2024/2025

Link do ofert naszej placówki:

Przebieg procesu elektronicznej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Lędzinach na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych skierowana jest do kandydatów mieszkających wraz z rodzicami na terenie miasta Lędziny.

W procesie rekrutacji biorą udział dzieci 3-4-5-6-letnie, urodzone w latach 2018-2021

• rodzice/prawni opiekunowie chcący zapisać dziecko do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wpisują adres strony internetowej: https://przedszkola-ledziny.nabory.pl
        • we wniosku o przyjęcie rodzice/prawni opiekunowie wskazują 3 wybrane przedszkola/szkoły z oddziałami przedszkolnymi według swoich preferencji w porządku od najbardziej do najmniej preferowanej. Przedszkole/szkoła wskazana na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie nazywana jest przedszkolem/szkołą z oddziałem przedszkolnym pierwszego wyboru.

Rodzice/prawni opiekunowie:

•  wypełniają w systemie informatycznym wniosek o przyjęcie dziecka,
        •  drukują wypełniony wniosek i po podpisaniu, składają go w przedszkolu/szkole z oddziałem przedszkolnym pierwszego wyboru.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach i braku możliwości wypełnienia przez rodziców/opiekunów prawnych wniosków w systemie elektronicznym, rejestracji dziecka w systemie mogą oni dokonać udając się do przedszkola/szkoły z oddziałem przedszkolnym, które we wniosku będzie wskazane na I miejscu wyboru i tam dokonać stosownych formalności;

•  podpis rodzica/opiekuna prawnego dziecka jest potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym,
        •  do wniosku należy dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów,
        • oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

Oświadczenia są dla Państwa przygotowane w systemie elektronicznym, a zatem będzie można je wydrukować i wypełnić.

Kolejność zgłoszeń nie decyduje o miejscu na liście rekrutacyjnej.

Zarządzenie Burmistrza Miasta Lędziny