• Ogłoszenia

Zachęcamy Rodziców do obejrzenia prezentacji na temat profilaktyki alkoholizmu.
        Prezentacja1_alkoholizm.pptx

Przeciwdziałanie przemocy domowej - zachęcamy do lektury ulotek

Ulotka_-_Zolta_Kartka.pdf

Ulotka_-_pomoz_przerwac_spirale_PRZEMOCY(1).pdf

Ulotka informacyjna "Zatrzymaj przemoc, odzyskaj siebie"
        Zatrzymaj_przemoc_ulotka.PDF

Grypa jest poważną chorobą zakaźną, która może doprowadzić do licznych powikłań, a nawet śmierci. Przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w placówkach oświatowo - wychowawczych pozwoli na ograniczenie zachorowań wśród dzieci. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby:

• przedmioty najczęściej dotykane (klamki, powierzchnie ławek itp.), powierzchnie podłóg, codziennie zmywać ciepłą wodą z dodatkiem środka myjącego.
        Wodę należy zmieniać po umyciu każdego pomieszczenia

• pomieszczenia wyłożone wykładzinami dywanowymi, po zakończeniu zajęć i po opuszczeniu przez uczniów, codziennie dokładnie odkurzać i przecierać na wilgotno
        z użyciem detergentu

• sanitariaty należy codziennie myć środkami czystości (wszystkie powierzchnie, klamki, kurkiw bateriach przy umywalkach)
        • zapewnić uczniom dostęp do bieżącej ciepłej wody; sanitariaty zaopatrzyć w środki higieniczne - płynne mydło z dozownikiem, ręczniki papierowe, papier toaletowy
        • kosze na śmieci opróżniać zaraz po zakończeniu zajęć
        • przypominać uczniom o częstym myciu rąk, szczególnie po skorzystaniu z toalety,
        przed i po spożyciu posiłku, po kichaniu i kasłaniu

• uczulić uczniów i dzieci, aby: przy kichaniu i kasłaniu zasłaniały usta chusteczką; używały chusteczek jednorazowych i po użyciu wyrzucały je do kosza; ubierały się adekwatnie do pogody (nie przegrzewając się i nie wychładzając); odżywiały się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia

Dzień dobry,

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Kształcenie ustawiczne w PZS w Lędzinach drogą do sukcesu zawodowego”.

W ramach projektu, PZS w Lędzinach oferuje zdobycie lub poprawę kompetencji         w zakresie technologii cyfrowych (ICT) – np. podstawy pracy z komputerem, obsługa sieci, użytkowanie baz danych, edycja obrazów lub grafika menedżerska oraz znajomości języków obcych – język angielski i język niemiecki na wszystkich poziomach oraz potwierdzenie posiadanych kwalifikacji na certyfikowanych egzaminach.

Zajęcia odbywają się w PZS w Lędzinach, ul. Pokoju 4, a godziny ustalane są indywidualnie w grupach, tak aby Państwu maksymalnie ułatwić możliwość udziału.

Aby wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, należy być mieszkańcem gminy Lędziny, być osobą pracującą i mieć ukończone 25 lat.

Szczególnie mile widziane są osoby, które:

• skończyły 50 lat,
        • kobiety,
        • osoby o niskich kwalifikacjach lub wykształceniu,
        • osoby z niepełnosprawnościami,
        • osoby z terenów wiejskich.

Trwa nabór na wszystkie kierunki.
        Wszelkich informacji na temat projektu udziela koordynator - pani Monika Frank(nr tel. 32 216 73 22)

"LIST ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY DO RODZICÓW, UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, SAMORZĄDOWCÓW"

BROSZURA INFORMACYJNA "DOBRA SZKOLA"

"MAPA DROGOWA REFORMY EDUKACJI" PLAKAT "DOBRA SZKOLA"

LINK KURATORIUM:

"W PRZYPADKU KORZYSTANIA Z WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO PRZEZ DWOJE DZIECI DO LAT 5 Z JEDNEJ RODZINY OPLATA ULEGA OBNIZENIU  O 50% ZA DRUGIE DZIECKO, NATOMIAST W PRZYPADKU KORZYSTANIA Z WYCHOWANIA  PRZEDSZKOLNEGO PRZEZ TROJE I WIÉCEJ DZIECI DO LAT 5 Z JEDNEJ RODZINY, OPLATA ULEGA OBNIZENIU O 75% ZA TRZECIE I NASTEPNE DZIECKO"

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW DZIECI 6-LETNICH - REALIZUJĄCYCH OBOWIĄZEK ROCZNEGO PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Decyzją MEN od 1 stycznia 2017 r. zniesiona zostaje opłata za pobyt dziecka 6-letniego w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Rodzice ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia. W związku z powyższym proszę o wstrzymanie się z opłatami za tzw. usługi edukacyjne
        a uregulowanie należności za wyżywienie.

DOC230119-23012019105037_(1).pdf

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy:
        Procedura_wszawica.docx